Burun Estetiği Ameliyatı Zor Bir Ameliyat mıdır?

PDFYazdıre-Posta

Burun Estetiği Ameliyatı Zor Bir Ameliyat mıdır *

Burun estetiği zor bir ameliyat değildir.

Hasta için değil bir, bir buçuk saat kadar süren bir estetik ameliyattır. Uyuduğu yani genel anestezi ile hastanın bir ağrısı olmuyor. Ameliyat sonrası da hastanın ağrısı, sızısı olmaz. Hatta bazen bazı hastalarım bana sorarlar.

Doktor bey ağrımız olacak mı diye bende kendilerine ağrınız olursa bir kenara yazın sonra bana söylersiniz diyorum. Gerçekten burun estetiği ameliyatı ağrılı bir estetik ameliyat değildir. Sonuçta gerçekten çok ciddi bir ağrı olmuyor. Tabiki ameliyat sonrası bazı şişlik ve morluk oluşuyor. Şişlik ve morluğun olması çevredeki bakan insanların a ne olmuş sana böyle yada yüzün ne kadar şişmiş gibi bir takım tepkiler almış olabilir. Bu ağrılı olduğunu göstermez. Bizimde bir yerlere kolumuzu çarptığımızda morluklar olabilir şişlikler olabilir fakat bunlar sizin için ağrı anlamına gelmiyor. Yani burun estetiği ameliyatında bu şekilde değerlendirmemek gerekir.

Estetik cerrah olarak benim için zorbir ameliyattır. Neden zor bir ameliyattır? En kolay burun en basit burun bile zordur .çünkü hatasız bir iş çıkarmak zorundasınız ,çok emek vermek zorundasınız , çok düşünerek yapmak zorundasınız ve hastayı mutlu etmek zorundasınız bütün bunlar yapılan işten ziyade hastanın beklentisiyle uyuşabilecek düzgün tekniği uygulayabilmek estetik cerrah için zor.

Hatta bence dünyanın en zor ameliyatı bir kalp bir beyin ameliyatıyla kıyaslamıyorum çünkü sanat üretiyorsunuz güzel bir sanat icra ediyorsunuz bu ne kadar güzel olursa olsun zor bir iştir ama aynı estetik ameliyatı hasta için zor bir estetik ameliyat olmadığını buradan bütün samimiyetimle söyleyebilirim.


Detaylı Bilgi için Doktorunuza Sorun...


 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Haberler

FOTO ESTETİK

Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.

Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"nı bu sayfada bulamayacaksınız.

Online Burun Analizi